AnasayfaHizmetlerimizBIM Danışmanlığı ve Yönetimi
BIM Danışmanlığı ve Yönetimi


BIM (Building Information Modelling) - Yapı Bilgi Modellemesi, inşaat endüstrisindeki ihtiyaç ve süreçlere geleneksel araçlara kıyasla çok daha güçlü ve verimli çözümler sunar. Bunu sağlamak için iş yapma tarzının ve süreç organizasyonlarının BIM ile uyumlu olarak yeniden düzenlenmesi gerekir.

Çalışma yönteminde, çalışanların formasyonunda, bilgiyi üretme, kullanma, sunma süreçlerinde köklü değişiklik ve düzenlemelerden söz ediyoruz.

Tüm proje bileşenlerinin koordinasyonuna yönelik bir platform olarak BIM'in ortaklaşa kullanım standartları dışında, her oyuncunun kendi rolüne göre kendi organizasyonu içerisinde kendi standartlarını BIM'e uygun olarak yeniden düzenlemesi veya oluşturması gerekiyor.

BIM Platformuna adaptasyon süreci danışmanlığa ihtiyaç duyan bir süreçtir. BIM'e geçiş, genellikle bu platform için kullanılabilecek yazılımların satın alınması ve kullanıcı eğitimleri olarak algılandığı için gereksiz zaman kayıplarına neden oluyor, işletmeler asıl odaklanmaları gereken işlerinden uzaklaşıyorlar, motivasyonlarını yitiriyor ve başarısız oluyorlar.

"Organizasyonumuzu BIM'e adapte etme çabamızdan tam olarak hangi sonucu beklemeliyiz?" sorunuzdan başlayarak, platform seçimi, implementasyon, kullanıcı eğitimi, proje ekibi oluşturulması, işletme içi standartlara uygun içeriklerin üretilmesi, geçiş sürecinin planlanması ve yönetimi için uzman kadromuzla sunduğumuz BIM Danışmanlığı ve Yönetimi hizmetimizden yararlanın.

Web Tasarım