AnasayfaÜrünler/ProductsAutodeskEndüstrilere GöreGenel TasarımAutoCAD Raster Design
AutoCAD Raster Design
Raster Verinizden En Fazla Değeri Elde Edin

AutoCAD Raster Design, taranmış çizimler, haritalar, hava fotoğrafları, uydu görüntüleri ve dijital yükseklikli modellerin, mühendislik, mimarlık, haritacılık, planlama ve GIS gibi projelerde kullanılabilmesini sağlayan bir yazılımdır.
Güçlü raster düzenleme ve raster'dan vektör'e çevirme araçları ile, AutoCAD® Raster Design yazılımı, taranmış çizimleri ve planları kolayca temizleme, düzenleme, iyileştirme ve bilindik bir AutoCAD® ortamında kullanılabilir durumda bırakmayı sağlar. AutoCAD® tabanlı yazılımlar olan AutoCAD® Architecture, AutoCAD® Civil 3D®, AutoCAD® Electrical, AutoCAD® Map 3D, AutoCAD® Mechanical, AutoCAD® MEP, AutoCAD® P&ID ve Autodesk® Topobase? içerisinde kullanılabilir.

AutoCAD Raster Design'da:

  • Zamandan tasarruf ettiren görüntüleme özellikleri - Çok çeşitli görsel veri formatları ve gömülü imajlar ile çalışın, görselleri import ve export edin. Poligonal maskeleme kullanarak görselin alt kümelerini görüntüleyin.
  • Görselleri düzenleme ve temizleme - Leke temizleme, eğiklik, aynalama ve yenileme komutlarını kullanın.
  • Raster Birim Değişiklikleri (REM) - Raster bölgeleri ve öğelerde, standart AutoCAD komutlarını kullanın, raster çizgileri, yay ve daireleri kolaylıkla silin.
  • Vektöre çevirme araçları, OCR dahil - Raster veriden çizgi ve çoklu çizgiler oluştururken, tek tıklama ile vektöre çevirme araçları ile daha kesin sonuçlar sağlayın.Çizimleri çevirmek için Optik Karakter Tanıma (OCR).
  • İmaj dönüştürme fonksiyonelliği, Coğrafik olarak referanslanmış (Georeferenced) imaj görüntüleme ve analiz araçları - AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Map 3D ve Autodesk Topobase ile birlikte kullanıldığında.
Web Tasarım